Lümfisõlm 10.05.11 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere, esitasin siin paar päeva tagasi küsimused seoses muhuga kilpnäärmel. Täna käisin siis uuesti perearsti juures. Vereanalüüs näitas, et hoopis lümfisõlme põletik ja veres näitas rauda 4.9. Kui on lümfisõlmes põletik, siis kas see on normaalne, et siis kilpnäärmesse tekkis muhk. Muidu mul lümfisõlmes valusid ei ole. Neelata ka valus ei ole ja rauatablette hakkasin sööma, kuna arst ütles et 4.9 rauasisaldus on liiga väike veres ja vereanalüüs näitas, et kilpnääre on mul korras.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere taas!
Nagu aru saan, osutus muhk Teie kaelal hoopis lümfisõlmeks ja kilpnäärmehaigust Teil polegi? Igaks juhuks tuleb siiski ära oodata ka ultraheliuuringu tulemused. Rauavaegus on omaette krooniline probleem, see lümfisõlmi ei suurenda.
Lümfisõlmede suurenemisega jääte jälgimisele perearsti juures, kes püüab lümfisõlmede suurenemise põhjust selgitada ja suunab vajadusel spetsialisti (hematoloogi, nina-kurgu-kõrvaarsti) vastuvõtule.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.