Muhk kilpnäärmel 07.05.11 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Paar päeva tagasi avastasin endal kaelal muhu. Perearsti ütles et see kilpnäärmel. Olen 29-aastane ja kahe väikse lapse ema. Olen meeleheitel ja väga mures. Sain saatekirja vereproovile ja ultrahelile. Kas tegemist võib olla tsüstiga või millegi hullemaga ja kas tsüst on ravitav? Isegi pahaloomuline tsüst. Olen siia enne ka kirjutanud, aga ma ei leia kuidagi vastuseid ülesse. Palun vastake veelkord

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Taas kord - küsimus on juba vastatud. Interneti teel ei saa kahjuks midagi oletada ja uuringud on tarvis ära teha (eelkõige ultraheliuuring). Siis saab ka selgust. Suure tõenäosusega on tegemist healoomulise muutusega. Paanikaks pole mingit põhjust!
Tervitades,
dr. Anu Ambos.