Suhkrutase "piiri peal" 08.04.11 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Mul on suhkrutase tühja kõhuga 5,4 (aasta enne oli sama). Arst ütles, et norm on kuni 5,5. Aga selline "lähedus" paneb mõtlema, kas ohustab mind tulevikus 2.tüübi diabeet? Mu emal on suhkur natuke kõrge, praegu reguleerib dieediga. Kas peaksin juba nüüd midagi ette võtma? Kehakaal on normis.
I.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Veresuhkur 5,4 mmol/l on veel kõigiti normi piirides ja muretsema ei pea. Kui Teie emal on diagnoositud 2. tüüpi diabeet, on Teie risk tulevikus samuti haigestuda u. 30%. See, mida ise teha saate, on sportlik ja tervislik eluviis, normkaalu säilitamine ja regulaarne (kord aastas) veresuhkru kontroll.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.