Kilpnäärme alatalitlus ja kahakaalu alandavad tabletid 22.03.11 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Sooviksin teada, kas kilpnäärme alatalitlusega on lubatud kehakaalu alandavaid tablette kasutada. Pole kunagi enne neid kasutanud, aga peale rasedust oleks soov nüüd neid proovida (ei imeta enam ammu).

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kehakaalu langetavate ravimitena on praegu saadaval retseptiravim xenical (orlistat) ja mitmesugused käsimüügiravimid (alli jt.). Kõiki neid võib kompenseeritud kilpnäärme alatalitluse korral ka kasutada.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.