Kilpäärme tsüst 16.11.10 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Kolm nädalat tagasi avastasin kaelalt muhu. Käisin perearsti juures, tehti ultraheli ja öeldi, et tsüst. Siis saadeti endokrinoloogi juurde. Seal tehti analüüsid, võeti tsüstist proov...ja pidin kaks nädalat ootama vastust. Täna helistasin ja sain teada, et vereproov oli korras ja trüsti proov näitas, et tsüstis rakke ei ole...ja pean poole aasta pärast tagasi minema...tahaks teada, et kas on võimalik, et võivad kasvajataolised rakud tekkida?

Tänades ette.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kilpnäärme tsüst on tavaline nähtus, kilpnäärme vähk õnneks väga harvaesinev. Teid on uuritud nõuetekohaselt ja tõenäosus, et Teie kilpnäärme tsüst on tegelikult vähk või selleks areneb, on nullilähedane.
Poole aasta möödudes minge kidlasti uuesti kontrollile.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.