Kas kaebused kilpnäärmest? 03.10.10 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Kolmapäeval algas imelik peavalu, see oli selline, nagu pea lõhkeks, mitte valu pärast, vaid ta oli, ma ei tea kohe, kuidas kirjeldada, nagu pinges, lõualuud oli pinge all, nagu pigistaks hambaid kokku ilma nende pigistamiseta, lihtsalt selline väga ebameeldiv tunne ja see kestab siiamaani (pühapäevani). Samas on kurgus ka poomistunne ja täielik nõrkus. Ei suuda kohe mitte mitte midagi teha. Käisin ka arstil, kuna tekkisid ka paanikahäired. Sain tabletid ja arst soovitas ka kilpnäärme analüüsi teha, mida ma ka tegin, ootan vastuseid ... veel olen tähele pannud, et nägemine nagu hakkaks kehvemaks muutuma ... mis minuga toimub?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teie kirjeldatud vaevused ei ole küll kilpnäärmehaigusele iseloomulikud. Kilpnäärmehaigusele ei ole iseloomulik ka vaevuste järsk algus. Igaks juhuks võib veres kilpnäärmehormoonide sisalduse määrata, eriti kui suguvõsas on kilpnäärmehaigusi.Tegite õigesti, et koheselt arsti poole pöördusite, loodetavasti toovad tehtud uuringud selgust.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.