Kilpnäärme alatalitlus? 15.06.10 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Kuidas ära tunda kilpnäärme alatalitlust? Kas tsüklihäired ja pidev poomistunne kõris võib sellele viidata? Kuidas või kus saaks lasta testi teha? Kas pean pöörduma esmalt oma perearsti poole? Lõpetasin hiljuti pillide võtmise, kuna migreenihood tekkisid. Nüüd ei ole tugevaid migreene olnud, aga on tsüklihäired. Poomistunne on ka pidevalt ja väga tugev.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Soovitan pöörduda esmalt tõepoolest oma perearsti poole, kes korraldab vajadusel esmase hormoonanalüüsi ja kilpnäärme ultraheliuuringu. "Poomistunne" on enamasti psühhosomaatiline vaevus ja tsüklihäirete põhjustest võiks rääkida esmalt oma günekoloogiga. Kumbki probleem ei viita otseselt kilpnäärme talitlushäirele.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.