TSH väärtuse tõus 12.05.10 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere.

Lasin teha perearstil analüüsid, kuna juukseid langeb kohutavalt välja ja näonahk on väga hulluks läinud ja klomp tekib kurku, mis siis, et köha ega nohu ei ole. Täna sain vereanalüüsid kätte ja TSH oli 8,03. Pidin arsti aja kinni panema endokrinoloogi juurde, aga esimene aeg, mis sain oli juulis. Kas analüüsi järgi on asi väga hull või mida see üldse tähendab? Äkki peaksin tasulisse hoopis minema, et rutem aega saada? Mida te soovitate mul teha?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Võite rahulikult oma aja endokrinoloogi vastuvõtule ära oodata. Midagi hullu Teiega vahepeal ei juhtu ja kiirustada pole vaja. Tegemist on tõenäoliselt kroonilise autoimmuunse türeoidiidiga. Seda, kas ka ravi vajate, selgitavad endokrinoloogi poolt tehtavad lisauuringud.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.