Kilpnäärme pahaloomuline kasvaja 18.03.10 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Kaks kuud tagasi avastati mul pahaloomuline kilpnäärme kasvaja. Kõik vereanalüüsi näitajad olid korras, selgus, kui tehti UH ja võeti biopsia. Suguvõsas on paljudel kilpnäärmega probleeme, kuid keegi neist tablette ei tarvita. Operatsioonile registreeriti alles maikuus. Kui raske on see operatsioon? Kui raske on joodiravi
Mida ütleb statistika pahaloomuliste kilpnäärme kasvajate kohta?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Lõikus (kilpnäärme ja kaelapiirkonna lümfisõlmede eemaldamine) ei ole raske. Lõikus tehakse üldnarkoosis. Peale lõikust saate samal päeval juba süüa ja rääkida. Ka radiojoodravi pole patsiendile koormav. Võtate lihtsalt sisse ühe kapsli. Kuna Teie kiirgusfoon sellega oluliselt tõuseb, peate mõned päevad haiglas viibima.
Kilpnäärme vähi ravitulemused sõltuvad vähi vormist. Kõige sagedamini esinevate vormide - papillaarse ja follikulaarse vähi ravitulemused on head ja kui Teil pole tekkinud siirdeid, saate suure tõenäosusega täiesti terveks.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.