Kilpnäärme piirkonna suurenemine ja tupesisene hormoon 13.03.10 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Olen üle 10 aasta olnud kilpnäärmega jälgimisel, sest kohe algul avastati tsüstid. Proovitud on ka hormooni, kuid kuna see midagi ei muutnud, siis jäeti edaspidi ära. Nüüd aga määras naistearst tupekaudse hormooni. Kuna üleminekuga olen kolm aastat alates menstruatsiooni ärajäämisest väsinud järjest rohkem, siis arvati, et see on hormooni puudusest. Nüüd aga on väsimus läinud hoopis suuremaks ja kaelal suurenenud kilpnäärme koht, nagu kott on alaosas. Kas on siin seost selle hormooniga, kuigi arst ütles et esialgse järjestikkuse kasutamise järel võib kasutada edaspidi nädalas paar korda või nii, nagu ise tunneb vajadust.
Kiiresti ka uuringule ei saa, eelmine uuring vist rohkem kui aasta tagasi .
Tänades ette vastuse eest

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teie kilpnäärme tsüstilistel muutustel ja praegusel tupekaudsel asendusravil puudub igasugune seos. Kui kilpnäärmehormoonid on korras, ei mõjuta kilpnääre kuidagi Teie kliimaksi kulgu ega vaevusi. Tupekaudne naissuguhormoonide asendus ei mõjuta kuidagi kilpnääret.
Kui olete seni olnud kilpnäärmeprobleemiga (tsüstilised muutused) jälgimisel, olete tõenäoliselt edasi ja mõttekas oleks teha korduv kilpnäärme ultraheliuuring. Kilpnäärme sõlmelised muutused kalduvad vanemas eas suurenema ja ehk on nii juhtunud ka Teiega.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.

Kas see arutelu oli kasulik? Teie arvamus võeti arvesse.

Nõuanded teemal: Endokrinoloogia

Kas üle või alatalitlus

Tere,
Mul on selguseta, kas mul on üle või alatalitlus?
Kilpnäärme raviks võtan Levothyroxine tabletti 75 mg. päevas. Ma elan UK aga inglise keele oskus on vähene, seetõttu ei tea.

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Oskan öelda niipalju, et kuna võtate Levothyroxini tablette (sünteetiline kilpnäärme hormoon), on Teil tõenäoliselt kilpnäärme alatalitlus ja selle põhjuseks autoimmuunne türeoidiit.
Tervitades,
Loe edasi

Kilpnääret stimuleeriv hormoon ehk TSH?88.65 mIU/l

tegin synlabis terviseriski paketi kilpnäärme hormoon väga kõrge
kas on põhjust murelik olla ainuke ravim mida tarbin on astmaravim relvar ellipta kas see võib mõjutada vereproovi tulemust lisan ...

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Muretsemiseks on tõesti mõnevõrra põhjust - tõenäoliselt on teil kilpnäärme alatalitlus. Soovitan oma analüüsi vastustega perearsti poole pöörduda. Perearst korraldab vajalikud lisauuringud ...

Loe edasi

Kilpnäärme talitus raseduse lõpus

Tere.
Olen 38 nädalat rase ja alles nüüd avastati, et mul võib olla kilpnäärme talitushäired. TSH oli 10, muid näitajaid ei tea hetkel. Kuidas see mõjutab nii hilises staadiumis rasedust?
Kilpnäärme ...

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Tegemist on mõõduka kilpnäärme alatalitlusega ja raseduse lõpus see lootele kuigivõrd mõju ei avalda.
Suure tõenäosusega on tegemist kroonilise autoimmuunse türeoidiidiga ja kindlasti ...

Loe edasi

Kilpnäärme alatalitlus

Tere.
Mul diagnoositi madal kilpnäärme talitus.
Alumine0,40 ûlemine 4,0 ja THS 6,94 U m/l
Perearst ûtles saan mingid kerged rohud peale ja saab paremaks.
Läksin aga endokrinoloogi ...

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Kilpnäärme põletik ehk teiste sõnadega autoimmuunne kilpnäärmehaigus on pärilik ja pole ravitav. "Kerged rohud", millest perearst rääkis ongi seesama "hormoonravi", mida saama hakkate. Analüüside ...

Loe edasi

Kilpnäärme eemaldamine

Tere! Mul avastati kilpnäärme suurenemine, kilpnäärmes ka palju sõlmi. Endokrinoloog tegi ultraheli ja analüüsid. Vastused sellised:

Kilpnääret stimuleeriv hormoon seerumis/plasmas Kilpnääret ...

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Teie kilpnääre talitleb normaalselt ja tegemist on tavalise sõlmelise struuma, mitte autoimmuunsest türeoidiidist põhjustatud mahulise suurenemisega. Punktsioonil saadud materjali healoomulisus ...

Loe edasi

Kilpnäärme analüüs

Kilpnäärme analüüs näitas 0.010 samas kui norm on 0,4-4. Ferritiin 6.3. Mida see tulemus näitab ja kas see on väga halb?

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Tõenäoliselt peate silmas TSH (türeostimuleeriv hormoon) väärtust 0,01 mIU/l (N 0,4-4,0 mIU/l). Väärtus viitab kilpnäärme pigem mõõdukale ületalitlusele. Tõenäoliselt vajate ravi.
Tervitades,
Loe edasi

kilpnääre

Tere
Uuringul öeldi, et kilpnäärme parem sagar on suurenenud ja kogu kilpnäärme struktuur on väga ebaühtlane. Mis see tähendab? (arstini on veel kuu aega, aga uudishimu vaevab)

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Üksnes kilpnäärme ultraheliuuringu põhjal kahjuks täpset diagnoosi panna ei saa. Olulised on ka hormoonanalüüs ja spetsiifiliste antikehade määramine. Mõõdukas suurenemine ja ebaühtlane struktuur ...

Loe edasi

kilpnäärme suurenemine

Aeg ajalt siis kilpnääre suureneb,nii et arst ütleb,et tuleb välja ja näha on ka,kas see viitab ala või ületalitlusele?uuringud veel tegemata.

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Kilpnäärme suurusel ei ole seost kilpnäärme talitlusega. Kilpnäärme suuruse täpsustamiseks soovitan teha ultraheliuuringu, kilpnäärme talitluse kohta annab informatsiooni hormoonanalüüs.
Loe edasi

lümfivalu

Tere Lp. Ano Ambos!

Selline mure et avastati kilpnäärme ületalitlus ja lisaks sellele veel kilpnäärmepõletik. Kas lümfivalu võib ka kaasneda sellega? Kaelapiirkonnas asuvad pallikesed on väga ...

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Ainus kilpnäärmehaigus, mis põhjustab valuaistingut, on alaäge kilpnäärmepõletik. Selle haiguse esimestel nädalatel võib esineda ka mõõdukas ületalitlus. Kui Teil on tegemist selle tõvega, ...

Loe edasi

kilpnääre

Kas kilpnäärme haigusega vöib esineda köha

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Laste puhul, harva ka täiskasvanutel, võib kilpnäärme suurenemine põhjustada "köhatamist". Rögaeritust ja hoogudena esinevat köha kilpnääre ei põhjusta.
Tervitades,
...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: