L-Thyroxini kasutamine pärast sünnitust 16.02.10 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Mul kilpnäärme alatalitlus juba aastaid ja enne rasedust võtsin 125mcg ja raseduse lõpuks 175mcg. Kuna mul ei ole võimalik hetkel arsti juurde minna, et proove teha, siis sooviksin teada, kas peale sünnitust läheb sama doos edasi mõnda aega nagu sünnituse lõpus? Laps sündis 7 nädalat tagasi.

Ette Tänades!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Tavapraktika kohaselt L-türoksiini vajadus raseduse ajal tõuseb ja peale sünnitust taas langeb. Mõnevõrra võib L-türoksiini vajadus püsida suuremana ka rinnaga toitmise ajal. Seega on vaja annuse adekvaatseks korrigeerimiseks siiski hormoonanalüüsid teha. Tavaliselt olen kutsunud patsiendid vereproovi andma 2-3 kuud peale sünnitust. Seni võiksite jätkata L-türoksiini 150 mcg päevas.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.