Metformin 27.09.09 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Mul on selline küsimus. Kui mul on diagnoositud 2.astme diabeet ja määratud raviks metformin (juba teist korda). Mõlemal korral aga tekkis kõhulahtisus ja mul polnud ravi jätkamine võimalik. Öeldi küll et asendada võib ravimiga Januvia. Aga kas see on ainus millega seda vahetada, sest selle hind on pisuke kallis. Kõrval on veel ka teisi ravimeid. Aitäh ette vastuse eest.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kui Te metformiini ei talu (kõhulahtisus, kõhugaasid jne.), võib teise valikuna kasutada mõnda sulfonüüluurea preparaati - glibenklamiidi, glimepiriidi (oltar, amaryl), gliklasiidi (diaprel, gliclada) või glipisiidi (glibinese GITS). Kõik need ravimid on saadaval sama suure soodustusega kui metformiin. Soovitan nõu küsida oma perearstilt, kes leiab Teile sobivaima preparaadi.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.