Diabeedi kahtlus 16.06.09 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 63 aastane naine, töötan. Viimase 5 aasta jooksul on mul veresuhkru näidud paastuverest olnud reeglina vahemikus 5,9-6,5. Kuu aja eest tehtud HbA1c oli 6,35, paari aasta eest oli

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teie hommikused tühjakõhu veresuhkru väärtused on küll normist kõrgemad, kuid suhkurtõve diagnoosimise kriteeriumidele (veresuhkur hommikul tühja kõhuga venossest plasmast korduvalt üle 7 mmol/l) veel ei vasta. Sama olukorda peegeldab ka HbA1c. Seega on Teil tõenäoliselt tegemist nn. prediabeediga ehk diabeedieelse seisundiga.
Suhkurtõve väljakujunemise pidurdamiseks võib soovitada kehakaalu langetamist (normis hoidmist) ja suhkruvaba dieeti. Veresuhkrut on soovitav perearsti juures kontrollida vähemalt 2 korda aastas. Tähtis on pöörata tähelepanu ka teistele südame-veresoonkonna riskiteguritele nagu kolesterool ja vererõhk.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.