lapsel hommikune veresuhkur 6,6 28.01.09 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Mul selline suur mure. Laps (4,5 aastat) on juba mõnda aega kurtnud hooti kõhuvalu ja täna käisime ka arsti juures, kus tegime uriiniproovi ja vereproovid. Lapsel võeti veenist verd ja sellekäigus ärritus ja karjus ta päris kõvasti. Kuna veresuhkru määramiseks laboris sai verd liiga vähe, siis veenist võetud verest määrati glükomeetriga veresuhkur 6,6. Siit tulebki mu suur mure ja hirm, et kas see on veel nö lubatud ühekordse võtu tulemus, mille viisid kõrgeks lapse suur ärrituvus ja eelmise õhtu hiline söömine või peaks kohe kindlasti edasi arsti juurde pööruma. Kusjuures uriiniproov oli korras, sealt ei leidunud suhkurt ega midagi muud halba. Kliinilise vereproovi tulemused saan teada homme. Perearst ise arvas, et ei peaks veel muretsema. Muidu on poiss igati OK, ei ole kõhn, ega joo ülearu palju...
Jään ootama Teie arvamust!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Olen nõus Teie perearstiga, et tõenäoliselt pole muretsemiseks põhjust. Veeniverest võrtud glükoosiväärtuste normid on ka kapillaarverest võetutest veidi kõrgemad. Igaks juhuks võiks mõne aja möödudes veresuhkruanalüüsi korrata - tühja kõhuga ja näpuotsa verest. See põhjustab ehk lapsele vähem stressi ja saate kohe ka vastuse teada.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.