S-anti TPO 12.01.09 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Vastavalt perearsti juures tehtud vereanalüüsi tulemusele jäi TSH etteantud normide piiresse aga S-anti TPO -kilpnäärme peroksüdaasi vastased antikehad - oli 173. Mida antud näitaja näitab ning kas on muretsemiseks põhjust?

Ette tänades
Kairi

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Normist kõrgem TPO tiiter viitab kroonilisele autoimmuunsele türeoidiidile. Korras hormoonanalüüs näitab, et hoolimata türeoidiidist töötab kilpnääre normaalselt ja ravi Te momendil ei vaja. Küll aga tuleks edaspidi kord aastas kilpnäärmehormoone kontrollida, sest talitlushäirete (eelkõige alatalitluse) risk on Teil oluliselt suurem, kui täiesti terve kilpnäärmega isikutel.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.