kas rohu võtmine vajalik? 08.10.08 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere

Soovin kindluse mõttes teise arsti arvamust. Kuna on pikemat aega rasestumise soov, tehti kilpnäärme hormooni analüüsid. Tulemused olid: TSH 2,75 mU/l, norm 0,4-4 mU/l ja FT4 14,9 pmol/l, norm 10,3-24,5 pmol/L.

Arst ütles et rasestumiseks ja raseduse ajal on parim, kui TSH on 1-2 vahe peal (mul 2,75) ning kirjutas välja L-Thyroxini 50 mkg. Varem mulle neid uuringudi tehtud pole ning kaebusi pole olnud. Uuringud tehti lihtsalt rasestumise soovi taustal.

Kas sellises koguses rohu võtmine on minu analüüsi tulemuste põhjal põhjendatud? Kui rasestun, kas lootele see kuidagi halvasti ei mõju?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teie kilpnäärmehormoonid on täiesti korras ja nende alusel Teil kilpnäärmehaigust tõenäoliselt ei ole. Samas on tõepoolest leitud, et minimaalne annus L-türoksiini võib mõjuda rasestumist soodustavalt ka patsientidele, kellel kilpnäärme alatalitlust diagnoosida ei saa. Teie enesetunnet väike annus L-türoksiini ei mõjuta ja ka lootele see kahjulik ei ole (tegemist on puhta sünteetilise L-türoksiini preparaadiga s.t. organismile omase ainega). Kui ühtegi teist ja olulisemat põhjust viljatuseks ei leita, võib tõepoolest L-türoksiini proovida.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.