mis mind võib ees oodata? 27.05.08 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Kilpnäärme UH-uuring, Kilpnäärme struktuuris mitmed sõlmed, suurem(27\\22\\18mm? parema sagara kesk osas dorsaalselt - ebaühtlase struktuutiga, valdavas osas tõusnud ehhogeenuse, kajavaesema aladega, suhteliselt häguste piiridega hüpervaskulariseeritu sõlm. Sellest sõlmest veidi kaduaalsemale kilpnäärme eesmist kontuuri kergelt drformeeruv ligikaudu 14 korda 10 mm suurusega sõlm. Vasakus sagaras mitmed väiksemad sõlmed ja mõned ümar-ovaalsed anehhogeensed ehooogeense sisaldisega- kolloid tsüsdideks sovivad alad. Olen 39 aastane, naine, TSH1,61 mU/l ja FT4 21, 9 pmol/l.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teid ootab tõenäoliselt ees pikk ja ilus elu. Kilpnäärme talitlus on normi piires. Ravi Te tõenäoliselt ei vaja. Lisauuringutest võiks teha parema sagara sõlme punktsioonbiopsia, et täielikult välistada vähikahtlus ja kilpnäärmevastaste antikehade tiitri. 1-2 aastase intervalliga võiks edaspidi teha kilpnäärme ultraheliuuringut, et jälgida sõlmede dünaamikat.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.