Sünnitusjärgne türeoidiit 04.03.08 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Olen 26 aastane ja sünnitasin pool aastat tagasi teise lapse. Varem kilpnäärmehaigusi pole olnud. Nüüd selgus, et mul on kilpnäärme alatalitlus. Lugesin kuskilt, et selle põhjuseks võib olla sünnitusjärgne türeoidiit. Mis see on? Kas rinnaga toitmine takistab kilpnäärme alatalitluse ravi?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kilpnäärme alatalitluse põhjuseks võib Teil tõepoolest olla sünnitusjärgne türeoidiit. Tegemist on autoimmuunse türeoidiidiga, mis ägeneb sünnituse järel ja võib siis põhjustada ka kilpnäärme talitlushäiret. Rinnaga toitmine alatalitluse ravi ei takista.
Täpsemaid seletusi annab Teile Teie raviarst.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.