Klomp kurgus ja pidev palavik 12.02.08 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen juba 1,5 aastat tundnud kurgus nagu mingit klompi, mis aga köhatamise ja neelatamise peale välja ei tule, kuid korraks pärast neelatamist/köhatamist hakkab kergem. Umbes aasta tagasi tekkis ka pidev väike palavik - 37-37,5, mis mõnel päeval kaob ja siis tuleb jälle tagasi. Tunnen end sageli väsinuna ja uimasena.
Analüüsid on näidanud kroonilist põletikku ning lümfotsüüdid olid normist kõrgemad, lisaks kasvab mandlitel mingi bakter. Osad kõrva-nina-kurguarstid on kahtlustanud mandleid, kuid viimane leidis, et mandlitega on kõik korras, kuid asi võib olla hoopis ninas (kirjutas välja Nasonexi).
Tunnen, et millestki ei ole abi olnud, kuid see pidev palavik ja klomp kurgus häirib mu elu väga - lisaks olen haigustele väga vastuvõtlik, mida enne praeguste kaebuste tekkimist ei esinenud.
Kas peaks laskma ka kilpnääret uurida? Milles võib asi olla?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kilpnääret võiks igaks juhuks uurida. Kilpnäärme ületalitlus võib tõepoolest põhjustada ka väikest palavikku, kuid lisaks sellele esineb siis ka kõhnumine, tugev higistamine, kätevärin, südamekloppimine jne. Kilpnäärmehormoone saab määrata veeniverest.
Loomulikult võib põhjuseks olla ka mõni vinduv põletik (põskkoopa põletik vms.), eriti, kui ka analüüsid põletikku näitavad. Igal juhul tuleb tõenäoliselt ette võtta põhjalikud uuringud, et probleemis selgusele jõuda.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.