kilpnäärme talituse häired? 23.01.08 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Kas need mõjutavad väga palju viljakust naisel? Käisin novembris naistearsti juures, tahame nimelt mehega väga last, ta avastas et asi kilpnäärmes ja vaja endokrinoloogi vastuvõtule tulla, kajuks ei ole siiani aega saanud. Kas kilpnäärmel on tõesti suur tähtsus? Päevad ka jupsivad väga, kord on ja kord ei ole mitu kuud. Esineb tihti kõhulahtisust ja siis kinnisust? Kas minna ikka vastuvõtule, või saan mingite ravimitega selle korda?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kilpnäärme talitlushäired (eelkõige alatalitlus) võivad tõepoolest viljastumisvõimet vähendada. Soovitan kindlasti endokrinoloogi vastuvõtul ära käia. Kilpnäärme talitlushäired on ravitavad.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.