madal insuliin 20.01.08 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Olen 28 aastane naine. Oleme mõnda aega üritanud mehega last saada. Minul on diagnoositud kilpnäärme alatalitlus. Manustan iga päev L-Thyroxini 75mikrogrammi. Kilpnäärme hormoon on korras.
Viimane kord lasi naistearst mul määrata ühes teiste hormoonidega ka insuliini, mis oli natuke madal (4,9 mIU/L) Kas selline madal näit võib olla seotud mu kilpnäärmega või on see diabeedi algstaadium?
Kas see võib taksitada rasestumist?
Või ma peaksin enda edokrinoloogiga ühendust võtma ja talle oma probleemist rääkima?! Naistearst selles madalas näidus nagu probleemi ei näinud :(

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kui Teie veresuhkru väärtused on korras, ei oma insuliini määramine mingit diagnostilist tähendust. Kindlasti ei ole sellel mingit seost kilpnäärme alatalitlusega. Sarnaselt Teie naistearstiga ei näe ka mina siin mingit probleemi.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.