Probleem pulsiga 21.11.07 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Olen hädas pikka aega kõrge pulsiga. Olen 46 a naine.Pingelisemas olukorras 110 ja rahulikus kuskil 90 ringis. Kardioloog soovitas pöörduda endokrinoloogi poole. Tegin vereanalüüsi. Perearst väidab selle korras olevat. Mida peaksin tegema. Kas vajan endokrinoloogiliselt mingeid uuringuid, või pole pulsi kõrgus üldse sellega seotud. Ma ei oska kuskile pöörduda. Palun andke nõu.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kardioloog pidas tõenäoliselt silmas kilpnäärme talitluse uuringut, kuna kilpnäärme ületalitlus võib põhjustada pulsisageduse tõusu rahuolekus. Kui kilpnäärme hormoonanalüüsid olid korras ja ületalitlus välistatud, ei ole endokrinoloogi juurde põhjust pöörduda (teisi endokriinhaigusi, mis püsivalt pulsisagedust suurendaksid, ma ei tea). Pigem tuleks jätkata perearsti juures (välistada aneemia jms., teha ööpäevane südamerütmi monitooring, koormustest) ja vajadusel uuesti kardiloogile pöörduda.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.