Morbus Basedow 25.04.07 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere.Sain täna teada oma diagnoosi.Morbus Basedov.sooviksin teada sellest rohkem.Probleem on veel selles,et elan praegu saksamaal ja ei saanud kõigest mis arst ütles täiesti aru.Informatsiooni ma esialgu eesti keeles ei leidnud.Jään Teie vastust ootama.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Basedow´i tõbi on teiste sõnadega difuusne toksiline struuma s.t. autoimmuunhaigusest põhjustatud kilpnäärme ületalitlus. Tõenäoliselt hakkate kõigepealt saama kilpnäärme talitlust alla suruvaid tablette ja edaspidi planeeritakse vajadusest lähtuvalt radiojood või operatiivne ravi.
Karta pole vaja, haigus on ravitav. Samas on haigus krooniline ja ravi pikaajaline. Olge kannatlik ja täitke arsti ettekirjutusi. Soovin peatset tervistumist.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.