loomsed rasvad ja veresooned 17.12.06 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Kas liigne loomsete rasvade tarbimine võib diabeetiku veresoontele mingit kahju teha ka siis, kui vererasvade analüüsid (kolesterool jne) on läbi aastate ideaalses korras olnud?
ette tänades
Eve

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Viimasel ajal on avaldatud arvamust, et suhkruhaigete puhul ei saa kolesterool olla kunagi liiga madal s.t. mida madalamad väärtused, seda parem südame-ja versoonkonnahaiguste riski seisukohalt. Seega võiks siiski ka normis kolesterooliga diabeetikutele soovitada loomsete rasvade mõõdukat piiramist.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.