valu silmade ümbruses 26.09.06 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Mul on juba pikemat aega pea valutanud, või tähendab pigem silmade juurest. Pea on hommikuti ärgates "paks" (ei oska teisiti kirjeldada) ja silmi on valus pöörata vasakule ja paremale. Natuke rohkem kui kuu aega on juba nii. Mul on probleeme kilpnäärmega. Kas selline asi võib viidata pungsilmusele tekkimisele?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
On oluline teada, mislaadi probleeme Teil kilpnäärmega on. Silmakahjustus on iseloomulik autoimmuunsele kilpnäärmehaigusele - kõige sagedamini difuussele toksilisele struumale, mõnikord ka kroonilisele türeoidiidile. Teie poolt kirjeldatud vaevused võivad sel juhul tõepoolest endokriinsele silmakahjustusele viidata. Teiste kilpnäärmehaiguste puhul (sõlmeline struuma, alaäge türeoidiit, kilpnäärme vähk jne.) silmakahjustust ei teki.
Pidage nõu oma raviarstiga, kes teab millise kilpnäärmehaigusega on tegemist ja korraldab vajadusel ka ravi ja lisauuringud.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.