liigne higistamine 20.02.06 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

tere, 23a neiu kas higistamine on kilpnäärme talitlusega seotud,olen hakanud liigselt higistama, vahetevahel külmavärinad,liigne palavus.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kilpnäärme ületalitlus põhjustab erinevaid vaevusi - kaalulangust, südamepekslemist, kätevärinat, emotsionaalset labiilsust, kõhulahtisust... ja ka suurenenud higistamist. Kui probleemiks on eelkõige higistamine, aga muidu tunnete end tervena, on kilpnääre higistamise põhjusena küll vähetõenäoline. Igaks juhuks võite oma murest siiski perearstile rääkida. Tohtri kogenud silm tabab kergesti ka teisi haigusele viitavaid märke ja vajadusel teeb ta ka selgitavad uuringud.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.