pearinglus ,minestustunne,nõrkus 23.07.05 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

olen 35 a mees,avastati mul hüpotüreoos ravin seda l-thyroxini 75mg,neuropatol kodeleidu ei ole.ct-uuring peaajust tehtud.arvamus kolde leiuta,ct-kõhukoopast tehtud.vastus:kõik organid on terved.ainult,et vasak neerupealis võrreldes vastaspoolega veidi mahulisem,ebatasasema kontuuriga,veenvat tuumorit neerupealistest ei tähenda,paraaortaalsel suurenenud lümfisõlmi.vere analüüsid pidid arsti sõnul korras olema,soovitati teha mrt peaajust,hüpofüüsi adenoomi kahtlusel ,aga ma ei mahu aparaati,olen 150kg ja 190 sm pikk,ct peaajust ei näitanud midagi kahtlast.koormus test oli korras ,süda on ka korras,millest võib olla minestustunne ja nõrkus,haigus on kestnud juba 2kuud,paremaks pole läinud ,tõõl käia ei saa,vererõhk on 135/85

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kui tegemist on kroonilisest autoimmuunsest türeoidiidist tingitud kilpnäärme alatalitlusega, on põhjus kilpnäärmes endas, mitte hüpofüüsis või veel kusagil mujal. Asendusraviga saab hormoonid korda ja elu läheb edasi. Teie kehakaalu juures (150kg) tundub 75 mcg L-türoksiini küll esmapilgul liiga väikse annusena, kuid tõe kriteeriumiks on siiski hormoonanalüüs. Kui see on nüüd asendusravi foonil korras, ei saa Teie halvas enesetundes hüpotüreoosi süüdistada.
Kui on tegemist hüpofüüsi alatalitlusest põhjustatud hüpotüreoosiga (s.t. haige ei ole mitte kilpnääre, vaid hüpofüüs), on lugu hoopis teine ja lisaks hüpotüreoosile on Teil kindlasti ka kasvuhormoonide ja suguhormoonide puudulikkus, võimalik ka neerupealiste puudulikkus.
Seega kõigepealt pidage oma endokrinoloogiga veelkord aru ja paluge haiguse kohta täpsemat selgitust. Tähelepanu äratab ka Teie rasvumine. Lõpuks võib seegi tervisele ohtlikuks osutuda.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.