tiotil ja imetamine 10.06.05 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere
Kilpnäärme ületalituse tõttu kirjutas perearst välja Tioitil tab. 3 tk 2korda päevas. olen 9 kuuse tita ema. Laps saab ka veel päeval väheses koguses rinda kuid öösel on ta suur tissi sõber. Arst lubas mul imetamist jätkata. kuid kas see ravim on ikka ohutu?? Või peaks õhtust tableti annust ööseks vähendama? endokrinoloogi juurde pääsen kuu aja pärast.
Tänan vasutse eest

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Paanikaks pole põhjust. Tiotiil ongi kilpnäärme ületalitluse valikravimiks rasedatel ja rinnaga toitvatel emadel. Väike kogus ravimit satub rinnapiimaga ka lapse organismi, kuid mingeid kahjustusi see seal ei põhjusta (vastavad uuringud on tehtud).
Tervitades,
dr. Anu Ambos.