3-aastase suur kasv ja kaal 06.04.05 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,
Probleemiks 3-aastase tütre vanuse kohta suur kasv ja kaal (109 cm ja 21 kg) võrreldes internetis avaldatud selle vanuse kasvu- ja kaalukõveraga. Selle talvega on kasvanud 5cm. Tervisehäireid ei ole (v.a. suhteliselt harvad südame vahelöögid), on ka vaimselt väga hästi arenenud.
Vanemad on mõlemad lühikest kasvu (ema 163 ja isa 174 cm).
Perearst arvas, et pole põhjust muretsemiseks, aga võib-olla oleks siiski tarvis endokrinoloogiga konsulteerida?
Ette tänades, murelik lapsevanem.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Tõenäoliselt on perearstil õigus, kuid südamerahustuseks soovitan siiski lasteendokrinoloogi juures ära käia.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.