difuusne struuma 03.04.05 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

äkki oskate öelda, mida tähendab difuusne struuma? kuidas saab seda ravida jne?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Difuusne struuma on ühtlaselt suurenenud kilpnääre ilma sõlmeliste muutusteta.
Ravivajadus sõltub suurenemise astmest. Kui suurenemine on minimaalne, pole mingit ravi vaja. Kui on tegemist olulise suurenemisega, võib proovida jooditablette või L-türoksiini. Kui maht ületab 50ml, soovitatakse lõikust.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.