suhkruhaigus? 24.08.04 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,
Juba mitmeid aastaid kibutavad mind mitmed tervisehädad: seletamatud silmalaupõletikud, painavad seenhaigused nahal, alaline suukuivus, kehakaalu tõus, väsimus jms. Perearst on küll korduvalt mõõtnud veresuhkru taset glükomeetriga, kuid suhkur on alati olnud normis. Nahaarstid on ravinud seenhaigusi tablettide, kreemidega aga tulemusteta. Suukuivus ja väsimus püsivad. Mida teha? Kelle poole pöörduda?

Parimat soovides
Tõnu (36)

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kui korduvad veresuhkru mõõtmised on näidanud normiväärtusi, on suhkurtõbi välistatud.
Suukuivuse võimalikke põhjusi on palju, näiteks häired seedeelundite talitluses, ka mitmed ravimid võivad suukuivust põhjustada. Väsimuski on väga levinud probleem, mis võib olla tingitud ka näiteks depressioonist.
Naha seenhaigus on tõsine tõbi ja selle väljaravimine võtab kuid, kui mitte aastaid. Tõenäoliselt vajate pikaajalist tablettravi kuuri, kuid selle peab vastavalt seenhaiguse liigile määrama kindlasti nahaarst.
Pöörduge ikka ja jälle oma perearsti poole. Tema teab Teie muresid, on kursis juba tehtud uuringutega ja aitab Teil lõpuks lahenduse leida.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.