TBO IgG normist väljas 17.01.23 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Käisin synlabis lasin teha kilpnäärme analüüsid.
Ja vastused tulid TSH oli norm ja FT4 oli norm aga TBG IgG oli normist väljas lisasin pildi ka .Ma muidugi tunnen ka ennast halvasti juuksed langeb,nahk kuiv ja meeletu väsimus ja liigesed ja valutavad see muidugi vb olla tingitud tööst.
Olen küünetehnik.Kas peaksin minema kontrolli eraldi Endokrinoloogi juurde ja kas peab saama mingit ravi? Ja muda see täpsemalt yldse tähendab

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teie kilpnäärme talitlus on korras (TSH ja FT4 normis). Kõrge TPO-AK tiiter viitab kroonilisele autoimmuunsele türeoidiidile, mis on pärilik kilpnäärme riskiseisund - Teil on oluliselt kõrgem risk kilpnäärme talitlushäire (nii üle- kui alatalitluse) tekkeks kui neil, kelle TPO-AK tiiter on normis. Nagu hormoonanalüüs näitab, pole risk siiski vähemalt esialgu realiseerunud ja Teie vaevused ei ole kilpnäärmega seotud. Ravi Te ei vaja. Piisab, kui perearst kontrollib kord aastas Teie kilpnäärme talitlust (TSH, FT4). Endokrinoloogi vastuvõtule pole praegu põhjust pöörduda. Kui kunagi kilpnäärme talitlushäire tekib, suunab Teid sinna perearst.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.