Madal TSH tase 02.12.21 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

28.a naine on 10+4 nädalat rase. Haiglas tehtud vereproov näitas kilpnäärme näitajates ebakorrapärasust: TSH 0,008, FT3 6,7, FT4 22,7.
Milline on teie hinnang näitudele? Mida teha ja millega arvestada?

Aitäh!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Näidud võiksid tavaolukorras viidata vähesele ületalitlusele. Raseduse korral võib tulemust moonutada kõrge kooriongonadotropiini tase ja seetõttu soovitan tulemustesse suhtuda rahulikult. Soovitan neid pigem 3-4 nädala möödudes korrata.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.