Kõrge TSH näit 28.11.21 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
25.11.21 vereprooviga TSH 43,68 ja fT4 5,85
13,07.21 oli TSH näit 0,87
Mingeid ravimeid ma ei võta ja enesetunne on väga korras, vereproovid tehtud korralise läbivaatuse käigus
Kuidas selgitada nii suurt TSH tõusu, kuidas ma peaksin nüüd edasi toimima

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Vereanalüüsid viitavad väljendunud kilpnäärme alatalitlusele - lisaks TSH tõusule on ka FT4 madal. Kui enesetunne on tõepoolest täiesti normis, võiks analüüsi igaks juhuks korrata. Kilpnäärme alatalitluse sümptomid ei ole kuigi spetsiifilised - külmakartus, väsimus ja unisus, kalduvus tursetele ja kõhukinnisusele, südametegevuse aeglustumine jne. Patsiendid ei oska neid sageli tähele panna või kilpnäärmega seostada.
Kõigepealt oleks õige pöörduda oma perearsti poole, kes tõenäoliselt suunab Teid endokrinoloogi vastuvõtule. Vajalik on selgitada hüpotüreoosi tekkimise põhjus ja korraldada asendusravi sünteetilise kilpnäärmehormooniga.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.