TSH ja rasedus 19.11.21 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere

Olen 13+5 nädalat rase. Kilpnäärme alatitlus on mul olnud juba esimese raseduse ajast (2015 aasta). Olen siiamaani võtnud l-thyroxini 125 mikrogrammi, näidud on siiamaani selle annusega korras olnud. Mõned päevad tagasi suunas ämmaemand mu vereanalüüsile, mille tulemused olid järgnevad:TSH 4,64 (referentsväärtus 0,27-4,20)
Ft4 18,5 (referentsväärtus 12.0-22.0).
Kas peaksin l-thyroxini annust muutma?
Enda arsti ei ole mul õnnestunud viimastel päevadel tabada.
Tervitades

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Tehtud analüüside alusel võiksite L-türoksiini annust suurendada 150 mcg-le päevas. Kordusanalüüsid võiks teha 4-5 nädsala möödudes.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.