Kilpnäärme ultraheli 09.08.21 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere. Palun teie arvamust tulemustest.
TSH 4.8
Kirjeldus: Kilpnäärme struktuur ebaühtlane, ebakorrapäraste kajavaeste ja kajarikaste aladega, vasaku sagara kaudaalses osas 5 mm läbimõõduga kajavaese struktuuriga piirdunud sõlm, kilpnäärme veresoonte joonis on väga intensiivne, türeoidiidile iseloomulik. Istmus : 6 mm. Vasak sagar : maht 6,7 ml. Parem sagar : maht 6,5 ml.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Tulemused on tüüpilised kroonilise autoimmuunse türeoidiidi kohta. Ultraheliuuringul on kilpnääre normisuurune. 5mm läbimõõduga sõlmeke kliinilist tähendust ei oma, seda punkteerida pole vaja. Struktuuri ebaühtlus ja kajavaeste ja kajarikaste alade vaheldumine on autoimmuunsele türeoidiidile iseloomulik. Samuti on türeoidiidile iseloomulik TSH vähene tõus.
Kui seda varem tehtud pole, oleks soovitav kilpnäärmevastaste antikehade määramine - see kinnitaks lõplikult türeoidiidi diagnoosi. Kilpnäärme talitlusest parema ülevaate saamiseks võiks lisaks TSH korduvale määramisele määrata ka FT4. Olete noor naine ja vajate ka minimaalse alatalitluse korral juba asendusravi L-türoksiiniga.
Edaspidi kilpnäärme talitluse kontroll 1 kord aastas.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.