Veresuhkur ja prednisoloon 26.07.21 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Võtan hetkel astma tõttu prednisolooni 30 mg. Lugesin, et see ravim võib tõsta veresuhkrut. Üks õhtu pool tundi pärast söömist, huvi pärast, mõtlesin, et võiks mõõta veresuhkrut. Vastuseks sain 11,5 mmol/L. Kas peaksin pöörduma arsti poole või on nii kõrge veresuhkur prednisolooniga normaalne? Pool aastat tagasi seoses tervisetõendiga käisin perearsti juures ja ta mõõtis glükoositaset veres, mis oli normaalne. Olen normaalkaalus ja üritan tervislikult toituda.

Parimat soovides

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Ei, 11,5 mmol/l ei ole normaalne, ka mitte prednisolooni foonil. Jah, prednisoloon võib veresuhkrut tõepoolest tõsta. Soovitan asja arutada Teile prednisolooni määranud arstiga - võib-olla tuleks olukorra hindamiseks veresuhkrut sagedamini mõõta ja võib-olla teha ka määramine veeniverest. Arvan, siiski, et hommikul tühja kõhuga on Teie veresuhkur endiselt korras. Võib-olla saaks prednisolooni annust vähendada või selle võtmise aega lühendada.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.