Kilpnääre ja rinnaga toitmine 14.07.21 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,
TSH näitaja 7.92. Hetkel imetan last ja tahaks teada kas see mõjutab tulemusi? Ja mis võiks olla minu järgmine samm, kui pean selle tulemusele tähelepanu pöörama?

Ette tänades,

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Imetamine TSH-d ei mõjuta. Küll võivad kilpnäärme hormoonid peale sünnitust oluliselt kõikuda - tekkida võib nii üle- kui alatalitlus ja mõistlik oleks oma perearstiga TSH tulemuse üle arutleda. Soovitav oleks määrata ka FT4 ja kui perearst näeb vajadust, võiks ka endokrinoloogiga konsulteerida.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.