Kilpnääre raseduse ajal 17.04.21 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere

Olen rase 24 nädalat. Varasemalt on diagnoositud nii Gravesi kui Hashimoto antikehad. Ravi ei ole saanud viimased 2 aastat. I trimestri näidud olid korras.

Vereproovi näidud 24 nädalal:
TSH 1.79 (0.3-4.2)
Ft3 3.9 (3.1-6.8)
Ft4 10.3 (12-22)

Olen mures, kuna ft4 on madalam. Eelmise raseduse ajal pidin võtma ka L-türoksiini. Kas oleks näidustatud ka nüüd selle ravimi tarvitamine?
Tänan

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kui TSH ja FT3 on normi piires ja FT4 veidi alla normi, ei peeta seda vajalikuks asendusraviga korrigeerida, isegi mitte rasedatel. Võiks soovitada analüüsi kordamist 4-5 nädala möödudes.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.