L türosiin 29.03.21 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Kas L-Türosiini(ing. keeles L-Tyrosine) võib tarvitada raseduse ajal?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Krooniline autoimmuunne türeoidiit ei teki rasedusega. Tegemist on kilpnäärme päriliku kroonililise riskiseisundiga, mida on enamasti võimalik kindlaks teha suguküpsuse saavutamise järgselt (tõuseb vastavate antikehade tiiter). Kui võtate autoimmuunsest türeoidiidist tingitud kilpnäärme alatalitluse tõttu sünteetilist kilpnäärme hormoonpreparaati L-türoksiini, siis peate seda raseduse ilmnemisel kindlasti jätkama. Vajalik oleks ka korduv hormoonanalüüs.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.