Kilpnäärme alatalitlus ja iiveldus 11.11.20 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere

Lõpetasin imetamise (järsult) veidi enam kui 2 kuud tagasi. Mul on aastaid olnud kilpnäärme alatalitlus ning raseduse ja imetamise ajal püsisid proovid heas korras. Küll aga ca kuu aega tagasi hakkasin tundma suurt väsimust ja nüüdseks on 2 nädalat püsinud ärevus, peavalud, iiveldus ning söögiisu ei ole. Iiveldus on mõnel päeval üsna tugev. Kilpäärnme proovid olid 2 nädalat tagasi võetud proovide järgi korrast ära (TSH 5,88) ning doosi korrigeeriti, aga paremini ma end ei tunne.
Minu küsimus on, et kas ärevushäired ja iiveldus võib tekkida seoses imetamise ära jätmisega ja kilpnäärme probleemide pärast? Kui kaua taastub hormonaalne tasakaal pärast imetamise lõpetamist?
(Infoks, et enne rasedust on mul kontrollitud magu ning ka sooled ning nendega oli sel ajal kõik korras, rase ka ei ole).
Mida oskaksite soovitada?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Toetudes Teie poolt ära näidatud TSH väärtusele ma kilpnääret Teie vaevuste põhjusena küll ei näe. TSH on veidi üle normi, kuid muutus on minimaalne ja vaevusi ei põhjusta. Imetamise ärajätmine võib ehk tõepoolest ka emotsionaalset seisundit mõjutada, kuid vaevused peaksid mõne nädala jooksul mööduma. Võib-olla tasuks nõu pidada günekoloogi või ämmaemandaga.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.