Kasv ja menstruatsiooni algus 21.07.20 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Minu 11-aastasel (sai just juulis 11) tütrel algas 3 päeva tagasi menstruatsioon. Ta on 147 cm pikk ja kaalub 47 kg.
Lugedes sarnaseid teemapüstitusi tekkis mure lapse kasvuga. Minu arvates on ta veel siiski küllalt lühike. Minu lootus oli, et ta võiks kasvada vähemasti 160 cm pikkuseks. Minu pikkus on 160 cm, lapse isa on ca 185 cm; küll on minu ema ja tädi lühemad - ca 155 cm.
Kas Teie arvates on antud juhul põhjendatud perearstile pöördumine või tuleb olukorraga lihtsalt leppida, kuna kasv on pärilik?

Ette tänades

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Hoolimata menstruatsiooni algusest kasv kohe ei peatu - järgneva paari aasta jooksul tuleb sentimeetreid juurde veel küll, kuid kas 160cm täis saab, pole kindel. Nagu ise ka kirjutate, on Teie suguvõsas mitmeid lühikasvulisi naisi ja kasv on pärilik. Igaks juhuks võite asja ka perearstiga arutada, tema näeb last ja kui tekib kahtlus, suunab ka lasteendokrinoloogi vastuvõtule.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.