Kilpnääre TSH normist väljas 07.07.20 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Tegin Synlabi terviseriaki analüüsi, muidu näitajad olid korras, aga kilpnäärme TSH oli 4,3 (norm 0,4-4). Kas peaksin sellega perearsti juurde minema?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
TSH muutus Teie analüüsides on minimaalne ja mingit ravi Te hetkel kindlasti ei vaja. Igaks juhuks võiks analüüsi k.a. sügisel korrata (võib-olla lisaks võtta ka FT4). Perearsti esialgu tülitama ei pea.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.