Rasestumine ja analüüsi tulemused tsh jne 04.07.20 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Sain digiloos näha oma analüüsi vastuseid:

TSH
0.39 mIU/
referentsväärtus l 0.40 - 4.00

ja

Prolaktiin
136 mIU/l
Referentsväärtus 96 - 770

Tulemuse tõlgendus: Postmenopaus 38 - 430 mIU/l

Mis see asi inimkeeles kokku tähendab? Olen 42 aastane naine, olemas 2 last, üritame aasta otsa tulutult saada uue elukaaslasega 3ndat. Menstruatsioon käib regulaarselt ja valudeta.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Inimkeeles tähendab see, et Teie analüüsid on korras ja nendest ei selgu põhjust, miks Te pole rasestunud. TSH on küll normi alumisel piiril, kuid see ei tohiks kuidagi rasestumisvõimekust mõjutada. Üksikasjalikult seletab analüüside tulemused lahti Teile need määranud arst. Nagu isegi ehk teate, võib Teie vanuses rasestumine ka tervel naisel olla problemaatiline, ka samavanadel meestel võib sperma kvaliteet olla juba halvenenud, seega tuleb olla kannatlik ja vajadusel veelgi uuringuid teha.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.