Ivf ja tsh 11.06.20 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,
Enne Koroonaviirust oli plaanis teha ivf, mis kahjuks jäi tol hetkel ära. Koostöös arstiga otsutasime vahepeal üritada tõsta tsh näitajat. Ma votan viimased 10 aastat peale radioaktiivset ravi (tegemist ei olnud vähiga) levotüroksiini 150. Märtsi alguses oli sama doosiga tsh 0.05 ja t4 18.6. Siis otsutasime doosi langetada 100le. Aprilli lõpuks oli tsh 4.3 ja t4 16.6. Siis otsustasime proovida 125te. Viimane proov paari päeva eest oli tsh 0.23 ja t4 18.3. Ma tean, et tavaliselt soovitatakse rasestumiseks tsh taset 0.5-2. Kas see soovitus kehtib ka siis kui ma võtan levotüroksiini?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kuna ma otseselt viljatusraviga ei tegele, siis IVF-iga seotud soovitustega nii täpselt kursis ei ole. Küsimusele saab ammendavalt vastata Teie IVF-iga tegelev arst. Tegelikult on viimase analüüsi tulemused päris head. Minu soovitus on jätkata L-türoksiini vaheldumisi 100 mcg (paaris kuupäevadel) ja 125 mcg (paaritutel kuupäevadel) päevas.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.