Kilpnäärme analüüs 16.05.20 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere, saime lapse (13a) analüüsivastused ja perearst ütleb,et kõik korras,ainult kolesterool on kõrge. Minu vaatluse järgi on ka kilpnäärme kohal suurem number kui peaks. Aasta tagasi algas meil suur kaalutõus ja nüüdseks 60kg pealt on aastaga tõus 81kg-ni. Tervislik toitumine on käsil,aga üsna raskesti ..tõusuteel on siiski. Lisaks on tugev pärakusügelus. On tehtud mitmed korrad ussiuuringud,tarvitanud ka Vermoxit ,aga endine kõik. Räägitud on pärmseenest samuti,aga selle vastu abi pole saanud. Lapsel suur mure,kratsib pidevalt lausa katkiseks. Lisasin teile ka analüüsivastuste lehe. Ehk oskate öelda oma arvamuse ka. Tänud. A

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teil on õigus, TSH on tõepoolest normist kõrgem. Vaja oleks analüüsi korrata ja võtta ka kilpnäärmevastased antikehad Tg-AK ja TPO-AK. Puberteedieas võib krooniline autoimmuunne türeoidiit ilmestuda ja juba ka hormonaalseid nihkeid põhjustada. Kui perearst sellega tegeleda ei soovi, paluge suunamist lastearsti või lasteendokrinoloogi juurde.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.