Kilpnääre ja Nexplanon 04.02.20 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere, kas rasestumisvastased vahendid (implantaat) võivad mõjutada kilpnäärme vereproovi tulemusi? Terve elu olnud alatalitus, kuid nüüd näitab et proovid korras.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Ei, rasestumisvastased vahendid kilpnäärme talitlust ei mõjuta. Noortel inimestel võib tagasihoidlik hüpotüreoos mõnikord taanduda. Kui hormoonanalüüsid on praegu korras, siis te L-türoksiini ei vaja. Edaspidi on siiski vähemalt kord aastas vaja kilpnääret kontrollida.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.