Kilpnääre. Unustasin osad andmed eelnenud küsimusele 28.01.20 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere
Kirjutan seoses kilpnäärme probleemiga. Olen 31.a varasemalt terve naine. Alates septembrikuust kaebuseks pidev halb enesetunne, minestamine, pearinglus, südamekloppimine, muutlik vererõhk, korduvad huuleherpesed(paari kuu jooksul 4-5 korda) jne.
Alates oktoobrikuust endokrinoloogi juures ravil. Viibinud kehva enesetunde tõttu ka haiglas mõned päevad. Enesetunne oli äärmiselt kehv, mitu kuud haiguslehel.Raviks propüültiouratsiil 50mg ja vajadusel pulssi aeglustav rohi.
Analüüsid olnud järgmised:
30.sept TSH 0,03 T3 11,10 T4 28,2 ( 3 tabletti päevas)
14.okt TSH 0,01 T3 12,3 T4 37,4 (3 tabletti päevas)
6.nov TSH 0,01 T3 8,7 T4 30,2 (4 tabletti päevas)
20.nov TSH 0,02 T3 6,2 T4 19,2 (3 tabletti päevas)
11.dets TSH 0,43 T3 3,9 T4 11,2 (2 tabletti päevas)
2.jaan TSH 7,54 T3 4,59 T4 10,23 ( 0,5 tabletti päevas)
15.jaan TSH 7,52 T3 5,4 T4 9,7 ( arst otsustas ravi hetkel lõpetada ja iganädalaselt jälgimisel)
21.jaan TSH 4,05 T3 4,4 T4 9,1

Tundus, et detsembri keskel hakkasin ennast taas hästi tundma, kuid kahjuks mitte kauaks.Muret teeb taas halb enesetunne alates detsembri lõpust. Minestustunne, pearinglus, südamepaha. Kas see võib olla sel korral tingitud kilpnäärme alatalitlusest? Kas erinevad inimesed tajuvad enda jaoks normivahemikke erinevalt. Kunagi vanadest analüüsidest leidsin( kui terve olin), et TSH oli 1,8 T3 4,4 T4 13,2.

Täpsustuseks eelnenud kirjale:
Kilpnäärme ultraheli korras. Diagnoos: türotoksikoos difuusse struumaga.
Autoim. Uuringud:
Türeoidperoksüdaasivastane igg 17
Türeotropiini retseptori vastane igg negatiivne

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Lisatud info minu vastuses midagi ei muuda - jään oma nõuande juurde.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.