Tch kõrge 14.01.20 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere. Mul on diagnoositud kilpnäärme alatalitlus, ultrahelis öeldi, et lihtsalt surnud... Olen ilusasti võtnud rohtu etteantud annuse. Nüüd olin 10 päeva viirusega haige ja haiguse ajal rohtu ei võtnud. Nüüd käisin verd andmas ja selgus, et tch oli 81. Arst käskis kiiresti endokrinoloogile aja panna. Kas pean muretsema? Mida on oodata?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Aga mida ongi oodata, kui ravimit võetud ei ole? Tuleb lihtsalt hakata uuesti rohtu võtma ja teha seda korralikult. Tegelikult on mõtet endokrinoloogi juurde minna alles 2-3 kuu möödudes. Nimelt langeb TSH väga aeglaselt, kui see juba kord tõusnud on. Ja tuleviku jaoks - viirushaigus ei ole põhjus L-türoksiini ärajätmiseks. L-türoksiinil puuduvad koostoimed teiste ravimitega ja ka viirusinfektsiooni ajal vajab organism kilpnäärmehormooni.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.