Diabeet ja kaasnevad haigused 24.09.18 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Mul on diabeet ja kõrgvererõhu tõbi.Paar kuud tagasi tekkis vasaku jalalaba tuimus.Mida ma peaksin ette võtma.Tänan

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Soovitan pöörduda probleemiga perearsti poole. Diabeetiline närvikahjustus on tavaliselt võrdselt mõlemal jalal. Tuleb täpsustada kahjustuse ulatus ja teha vajalikud uuringud põhjuse selgitamiseks. Võimalik, et tegemist on siiski lülisamba muutustest tingitud probleemiga vms. Kui perearst hätta jääb, aitab neuroloog.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.